LiveMU :: OFICIAL FORUM

[SUGESTIE] Spoturi Arena/Stadium

Share
ChildOfGod
Casual gamer
Casual gamer

Data de inscriere : 2014-08-27
Varsta : 29
Localizare : localhost

[SUGESTIE] Spoturi Arena/Stadium

Post by ChildOfGod on Mon Sep 15, 2014 12:58 pm

Gasindu-se mereu cate un nemultumit, ori de cate ori se face vreo modificare la vreun spot, m-am decis sa deschid personal un topic in aceasta legatura..
V-as ruga sa va spuneti fiecare parerea, pentru a nu mai exista asfel de cazuri pe viitor..

Discutand cu diversi playeri, am ajuns la concluzia ca urmatoarele trebuiesc schimbate/adaugate:

1: Adaugare 3 noi spoturi (2bk / 1sm) in tarcuri, a cate 8 mobi (Lord Centurion / Kalima7) - imagine
2: Adaugare 3 noi spoturi (2bk / 1sm) in tarcuri, a cate 8 mobi (Schriker / Kalima7) - imagine
3: Adaugare 4 noi spoturi (2bk / 2sm) in tarcuri, a cate 9 mobi (Twin Taill + Dread Fear / Kanturu3)

4: Modificate spoturile de pe langa arena, cu noi monstrii.. Lasate coordonatele existente, respawn-ul existent, si modificati monstrii cu:
- Monstrii din Kalima7 , monstrii din Crywolf, monstrii din Kanturu3, monstrii din Blood Castle7

5: Lasate 2 spoturi cu Bali si Soldier

// Pentru non-rr, este Icarus/ Kanturu1/2 / , ori ajutor din partea celor mai mari in arena!

Astept sa imi corectati aceasta sugestie, pentru a nu mai exista neplaceri pe viitor..

ACEST TOPIC VA STA DESCHIS PANA MAINE SEARA LA ORA 21:00

Last edited by ChildOfGod on Tue Sep 16, 2014 9:03 pm; edited 2 times in total

SmYLe
Newbie
Newbie

Data de inscriere : 2014-08-29

Re: [SUGESTIE] Spoturi Arena/Stadium

Post by SmYLe on Mon Sep 15, 2014 1:14 pm

cum am mai zis, e o mare porcarie sa pui arena mobi de k3, kalima7! ce rost are sa mergi arena si afk ?

dc sa pui arena mobi de kanturu3? kanturu 3 sunt minim 4/5 spoturi! si destul de mari ! cu 15 mobi minim. ceea ce e OK, dar le e LENE sa mearga si sa caute/cronometreze unde ce si cum. !

Arena - sa zicem e ok cum e dar spoturile din tark nu isi au rostul gen 30 35/ 30 55 / 30 75 / 30 90
50 35/ 50 55. si cei din stanga arenei la AXE 10 10 / 30 10 / 50 10 /
+ Sa fie ferificat ca fiecare spot sa aibe aceasi NUMAR DE MOBI = 10 ! pentru ca inca sunt spoturi de bali cu 12 / altee cu 15 . mobi ! si am numarat si 8, nu stiu daca sa remediat problema.

in locul acelor mobi as pune sa zicem MOBI de bc7 POPI, vrajitori de aia rosii, vreo 15, si doar spot de sm le-as face
Sugestie Kanturu 3- e bine cum e !
Kalima 7- 2 spot bk cu death centurion ( ex:10 mobi)
-2 spot sm cu death centurion (ex:14 mobi) sm e slab, mg la fel si sa creasca mai rpd.
- 2 spot bk cu Striker (ex: 10mobi)
-2 spot sm cu Striker (ex:14mobi).

Si eventual Crywolf as face 4 spoturi 2bk, 2sm cu Werewolf( HERO)

PS:verificati drop de accient, am omorat kundum de 6 ori si doar 1 accient am gasit.!
Cranberries
Newbie
Newbie

Data de inscriere : 2014-09-12
Localizare : unde se agata harta'n cui.

Post by Cranberries on Mon Sep 15, 2014 1:22 pm

De ce nu te-ai plans de numarul mobilor atunci cand ai facut full pe primul spot de soldier care avea 10+ mobi si restu vreo 8, a?
ChildOfGod
Casual gamer
Casual gamer

Post by ChildOfGod on Mon Sep 15, 2014 1:25 pm

SmYLe wrote:cum am mai zis, e o mare porcarie sa pui arena mobi de k3, kalima7! ce rost are sa mergi arena si afk ?

dc sa pui arena mobi de kanturu3? kanturu 3 sunt minim 4/5 spoturi! si destul de mari ! cu 15 mobi minim. ceea ce e OK, dar le e LENE sa mearga si sa caute/cronometreze unde ce si cum. !

Arena - sa zicem e ok cum e dar spoturile din tark nu isi au rostul gen   30 35/  30 55 / 30 75 / 30 90
50 35/ 50 55. si cei din stanga arenei la AXE   10 10 /  30  10 / 50 10 /
+ Sa fie ferificat ca fiecare spot sa aibe aceasi NUMAR DE MOBI = 10 ! pentru ca inca sunt spoturi de bali cu 12 / altee cu 15 . mobi ! si am numarat si 8, nu stiu daca sa remediat problema.

in locul acelor mobi as pune sa zicem MOBI de bc7  POPI, vrajitori de aia rosii, vreo 15, si doar spot de sm le-as face
Sugestie Kanturu 3- e bine cum e !
Kalima 7- 2 spot bk cu death centurion ( ex:10 mobi)
            -2 spot sm cu death centurion (ex:14 mobi) sm e slab, mg la fel si sa creasca mai rpd.
            - 2 spot bk cu Striker (ex: 10mobi)
            -2 spot sm cu Striker (ex:14mobi).

Si eventual Crywolf as face 4 spoturi  2bk, 2sm  cu  Werewolf( HERO)

PS:verificati drop de accient, am omorat kundum de 6 ori si doar 1 accient am gasit.!

Genul la acest raspuns asteptam..
Eu doar am dat start-ul, si asteptam sa vedem si parerea celorlalti, ca dupaia sa nu mai existe astfel de probleme ca nu s-a discutat, ca nu s-a facut, ca de ce s-a facut..

Cat despre dropul din k7, am fost de 2 ori ieri, si mi-a picat odata 1ancient+2exc , si 2ancient+1exc

SmYLe
Newbie
Newbie

Data de inscriere : 2014-08-29

Post by SmYLe on Tue Sep 16, 2014 6:10 pm

deci cam atat e si cu topicul asta ? interesant.
ChildOfGod
Casual gamer
Casual gamer

Post by ChildOfGod on Tue Sep 16, 2014 7:31 pm

SmYLe wrote:deci cam atat e si cu topicul asta ? interesant.
Mai este o ora jumate, insa vad ca nu mai zice nimeni nimic..

Daca nimeni nu va mai spune nimic pana la ora 21:00, inchid topicul si spoturile vor ramane la fel..
Sa nu mai aud reclamatii dupaia.
Cranberries
Newbie
Newbie

Data de inscriere : 2014-09-12
Localizare : unde se agata harta'n cui.

Post by Cranberries on Tue Sep 16, 2014 8:20 pm

Singurul lucru care ma deranjeaza e cu tarcurile.Ar trebui schimbate coordonatele astfel incat mobii sa-si dea respawn pe centru sau cat de cat apropiati.Atat timp cat pe svr sunt maxim 5 sm, e cam greu sa strangi de un party tarcuri.
ChildOfGod
Casual gamer
Casual gamer

Post by ChildOfGod on Tue Sep 16, 2014 9:01 pm

Cranberries wrote:Singurul lucru care ma deranjeaza e cu tarcurile.Ar trebui schimbate coordonatele astfel incat mobii sa-si dea respawn pe centru sau cat de cat apropiati.Atat timp cat pe svr sunt maxim 5 sm, e cam greu sa strangi de un party tarcuri.

Ok!
Se va lua in considerare modificarea respawn-ului, insa doar atat.. Spoturile vor ramane aceleasi.

Am incercat sa fac ceva, insa nu s-a implicat nimeni, asa ca nu mai am nici o putere..
Multumesc #SmYLe si #Cranberries pentru raspunsuri.

TOPIC CLOSED !!!

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Dec 19, 2018 11:22 am